Vrees voor hogere kosten door grenscontroles
Leestijd: 1 minuut
Kosten lopen op door Duitse controles aan grens
14-11-2024 Ondernemersverenigingen, waaronder evofenedex, VNO-NCW en MKB-Nederland, maken zich zorgen over de door het kabinet aangekondigde controles bij de grens per 9 december. De vrees is dat de kosten voor bedrijven verder gaan oplopen, omdat de controles aan de Duitse zijde nu al geld kosten.
De partijen roepen het kabinet op om de invoering van de controles zo goed mogelijk af te stemmen met buurlanden en het economisch verkeer zoveel mogelijk te ontzien. “Het leidt niet alleen tot directe extra kosten zoals stilstand van het voertuig en de salarissen, maar ook indirect doordat goederen te laat arriveren”, aldus Geert van Eijk, beleidsadviseur van evofenedex. “Gevolg daarvan is dat de aansluiting wordt gemist, bijvoorbeeld voor verse goederen, of niet op tijd zijn voor verwerking bij bijvoorbeeld just-in-time afleveringen voor bouw en (auto)industrie. En tenslotte zie je dat vertraging-op-vertraging leidt tot langere omlooptijden van vrachtauto’s, wat dan weer leidt tot verdere grote kostenstijgingen.”
Overleg
De bedoeling van het Schengenverdrag was juist om deze vertragingen te reduceren, wat de Europese interne markt ten goede komt, maar ook de concurrentiepositie van de individuele lidstaten. evofenedex heeft begrip voor de controles, maar houdt het wel goed in de gaten. Daarnaast roepen we de lidstaten én de Nederlandse overheid op om bij de controles ervoor te zorgen dat het goederenvervoer zo min mogelijk vertraging ondervindt.
Gerelateerde nieuwsberichten
Maastunnel krijgt een lagere maximale toegestane doorrijdhoogte
20 februari 2025
Viaducten onder A12 bij Velperbroek verstevigd
17 februari 2025
Snelweg bij Den Oever paar keer dicht voor onderhoud
10 februari 2025
KNMI: dinsdag code geel voor Noord-Nederland
9 februari 2025
Eerste boetes voor niet betalen tol Blankenburgtunnel
5 februari 2025
Snelheidsbeperking op deel ring Amsterdam
3 februari 2025
Hoofdrijbaan Leidsche Rijntunnel (A2) nog drie weekenden dicht
29 januari 2025
N233 bij Rhenen dicht voor onderhoud
27 januari 2025
evofenedex: 'Onze infrastructuur verdient meer aandacht en budget'
23 januari 2025