skipToContentskipToFooter

Vrachtauto hoger dan 3,9 meter niet welkom in Rotterdamse tunnel onder de Maas

20-02-2025 Voertuigen die hoger zijn dan 3,9 meter mogen vanaf dinsdag 4 maart niet meer door de Maastunnel in Rotterdam rijden. Nu is de maximale toegestane hoogte nog 4 meter, maar dat zorgt volgens de gemeente tientallen keren per maand voor verstoringen waardoor de tunnel tijdelijk dicht moet. Met een lagere doorrijdhoogte moet dat aantal fors omlaag.

Volgens Rotterdam komt het gemiddeld 40 tot 60 keer meer maand voor dat een te hoge vrachtauto de tunnel in rijdt. Dat zorgt voor veel vertraging, omdat de tunnel automatisch wordt afgesloten. Voordat een vrachtauto weer is omgekeerd en de tunnel weer open kan duurt gemiddeld vier minuten. De gemeente denkt dat aantal stremmingen naar beneden te krijgen door een lagere hoogte toe te staan.

Ergernis over afsluiting

“Omkerende vrachtwagens bij de Maastunnel is ons allemaal een doorn in het oog”, aldus wethouder Lansink-Bastemeijer van onder meer mobiliteit. “Elke keer leidt een tunnelafsluiting weer tot een stapel ergernissen en vastlopend verkeer in deze belangrijke verbinding tussen noord en zuid en alle wegen eromheen. Met deze maatregel lossen we dit terugkerende probleem op. We zorgen hiermee voor een betere doorstroming en minder vertraging voor het autoverkeer, onze bussen en de nood- en hulpdiensten.”

De routes richting de Maastunnel worden voorzien van nieuwe waarschuwingsborden met daarop de nieuwe toegestane hoogte. Ook worden de navigatiesystemen en routeplanners aangepast zodat er automatisch een andere route wordt gekozen.