Met vrachtauto door Blankenburgtunnel gaat 8,70 euro kosten
Leestijd: 1 minuut
Nieuwe toltunnel tussen A20 en A15 levert zeven minuten tijdwinst op
20-06-2024 Vrachtauto’s gaan 8,70 euro betalen om vanaf december door de nieuwe Blankenburgtunnel te mogen rijden tussen Vlaardingen en Rozenburg. Voertuigen met een gewicht onder de 3500 kilo zoals busjes en personenwagens moeten 1,45 euro aftikken. Dat heeft de RDW bekendgemaakt bij het installeren van de camera’s die worden gebruikt voor de tolheffing.
De Blankenburgtunnel verbindt de A20 en de A15 met elkaar en gaat zeven minuten reistijd schelen. Gebruikers hoeven niet te stoppen voor een tolpoortje, maar de camera’s registeren het kenteken. Betalen kan dan per keer, via een automatische afschrijving of door het gebruik van een tegoed. Dankzij dit systeem is er geen tijdverlies door wachttijden.
De RDW adviseert gebruikers vooraf te registeren om de verrekening soepel te laten verlopen. Met de opbrengst wordt een deel van de aanleg gefinancierd. De tarieven worden jaarlijks geïndexeerd en kunnen dus stijgen in de toekomst.
Gerelateerde nieuwsberichten
Maastunnel krijgt een lagere maximale toegestane doorrijdhoogte
20 februari 2025
Viaducten onder A12 bij Velperbroek verstevigd
17 februari 2025
Snelweg bij Den Oever paar keer dicht voor onderhoud
10 februari 2025
KNMI: dinsdag code geel voor Noord-Nederland
9 februari 2025
Eerste boetes voor niet betalen tol Blankenburgtunnel
5 februari 2025
Snelheidsbeperking op deel ring Amsterdam
3 februari 2025
Hoofdrijbaan Leidsche Rijntunnel (A2) nog drie weekenden dicht
29 januari 2025
N233 bij Rhenen dicht voor onderhoud
27 januari 2025
evofenedex: 'Onze infrastructuur verdient meer aandacht en budget'
23 januari 2025