Budgetten voor infrastructuur staan onder druk
Leestijd: 1 minuut
Capaciteitsprobleem blijft uitdaging voor ondernemers
20-09-2023 Komend jaar blijft het budget voor infrastructuur beperkt, zo blijkt uit de Miljoenennota die op Prinsjesdag is vrijgegeven. Dit jaar is er al 2 miljard euro bezuinigd op het mobiliteitsfonds, naast het feit dat veel infrastructuurprojecten noodgedwongen stilliggen door de stikstofcrisis.
De beperking van het budget betekent concreet dat 17 infrastructurele projecten niet kunnen doorgaan. Dit zal op termijn zorgen voor meer capaciteitsproblemen op zowel de wegen, het spoor als de vaarwegen. Daardoor krijgen handels- en productiebedrijven vaker te maken met vertragingen. Het budget voor beheer en onderhoud blijft wel in stand. Dat is positief gezien de grote opgave.
1,7 miljard euro schade
Eerder dit jaar bleek uit onderzoek van de Logistieke Alliantie (waar evofenedex deel van uitmaakt) dat de economische schade voor handels- en productiebedrijven oploopt tot 1,7 miljard euro door een gebrekkige infrastructuur. Dit wordt deels veroorzaakt door knelpunten, maar ook door verstoringen door achterstallig onderhoud. Het kabinet laat daarom groot onderhoud uitvoeren aan de Heinenoordtunnel, de IJsselbruggen en het spoor bij Amsterdam, Leeuwarden en Kijfhoek.
Standpunt van evofenedex
In aanloop naar de verkiezingen blijft evofenedex het belang van een goede infrastructuur benadrukken. Alleen op die manier blijft onze infrastructuur behoren tot de wereldtop en daarmee ook een bijdrage leveren aan een goed vestigingsklimaat.
Gerelateerde nieuwsberichten
VK stelt importverbod op voedingsmiddelen in vanwege mond-en-klauwzeer
17 januari 2025
Nederland verdient 47 miljard euro aan landbouwexport
17 januari 2025
Tweede Kamer gaat spoorgoederenvervoer bespreken in apart commissiedebat
16 januari 2025
Wekelijkse veerdienst van Rotterdam naar Spaanse Vilagarcía
16 januari 2025
Provincie Friesland: vanaf 2026 tweetalige verkeersborden
16 januari 2025
Nederlandse goederenexport blijft groeien
16 januari 2025
Bedrijven kunnen handelsbelemmeringen buiten EU weer melden
15 januari 2025
Renovatie Heinenoordtunnel afgerond
15 januari 2025
Sinds 1 januari wijziging in tolheffing Denemarken
15 januari 2025